Menu search-web

Revolution Press Foto

Vyzvěte své žáky a studenty, aby zapátrali v rodinných archivech, místních kronikách či oslovili pamětníky a přinesli do školy fotografie zachycující Vaše město/ vesnici/ kraj v roce 1989. Snímky by měly jakýmkoli způsobem dokládat atmosféru tohoto roku, ať už předlistopadové měsíce nebo listopadové a prosincové události převratu. Na fotografiích mohou být zachyceny jakékoli momentky spojené s revolučním rokem (prázdné regály v obchodu, revoluční plakáty na ulicích, první rodinná návštěva zahraničí na konci roku 1989, revoluční atmosféra Vašeho města apod.). Požádejte žáky a studenty, aby každou fotografii doplnili krátkým popiskem (max. 500 znaků) - může jít o vzpomínku toho, kdo fotografii pořídil, toho, kdo je na ní zachycen, nebo i současný komentář, který pozadí vzniku fotografie vysvětlí. Komentáře jsou nezbytnou součástí snímku. Díky hledání fotografií si žáci a studenti kreativním způsobem připomenou výročí sametové revoluce a propojí ho s pamětí místa, kde žijí.

Z fotografií a komentářů vytvořte výstavu. Rozměr, datum a místo jejího konání je zcela na Vás. Výstava může být umístěna na chodbě školy, nebo jenom na nástěnce ve třídě a obsahovat několik málo snímků.

Vyberte za každou třídu nejhezčí či nejoriginálnější fotografii, oskenujte ji a spolu s komentářem nám ji pošlete na adresu vzdelavani@vaclavhavel.cz  do 30.6. 2019. Z došlých fotografií vytvoříme on-line výstavu a pět nejlepších snímků bude oceněno Knihovničkou Václava Havla. On-line výstava bude zveřejněna na podzim 2019.  

Copyright © 2019, Rok revoluce 1989, Všechna práva vyhrazena |