Menu search-web

Kontakt

Člověk nemusí přijmout lež. Stačí, že přijal život s ní a v ní. Už tím totiž stvrzuje systém, naplňuje ho, dělá ho, je jím. 

Václav Havel, Moc bezmocných, 1978

Knihovna Václava Havla shromažďuje, zkoumá, zveřejňuje, šíří a hájí myšlenkový, literární a politický odkaz velké postavy moderních českých dějin - spisovatele, dramatika, myslitele, bojovníka za lidská práva a československého a českého prezidenta. Zabývá se také osobnostmi, událostmi a jevy, které s odkazem Václava Havla souvisí, a snaží se je přibližovat a zasazovat do dobového i současného kontextu.

Zajímá Vás co dalšího nabízí Knihovna Václava Havla školám?

Knihovna Václava Havla nabízí školám, pedagogům a jejich žákům a studentům řadu vzdělávacích projektů, kterými se snaží v nastupující generaci rozvíjet odkaz Václava Havla především v oblasti boje za lidská práva a demokracii, občanské společnosti a zodpovědnosti. 

Knihovna Václava Havla školám nabízí řadu atraktivních vzdělávacích projektů:

Číst Havla - série krátkých videoklipů, v nichž mladé osobnosti českého veřejného prostoru představují ikonické i méně známé texty Václava Havla

Každý může změnit svět - šest video lekcí o životě Václava Havla s důrazem na jeho boj za lidská práva. Lekcemi provází moderátorka Emma Smetana a choreograf Yemi. 

Esejistická soutěž pro studenty středních škol - každoroční soutěž pro studenty středních škol vyhlašovaná v září, s termínem odevzdání esejů na konci října. Téma esejistické soutěže je každý rok jiné. 

Knihovnička VH - celorepubliková síť škol, které šíří myšlenkový odkaz Václava Havla. Knihovnička Václava Havla obsahuje celou ediční řadu nakladatelství Knihovny Václava Havla a čítá přes 60 položek. Projekt má vlastní logo a jednotnou vizuální identitu na všech školách.

Václav Havel tady a teď - Cyklus putovních besed nejen o VH, s Michaelem Žantovským a jeho kolegy, určený studentům středních škol, knihovnám a kulturním centrům.

Komentovaná prohlídka fotografické expozice

Workshop Havel v kostce 

Přehled všech vzdělávacích programů naleznete na naší webové stránce

Zajímá nás, co si myslíte

Máte k projektu jakýkoli komentář, nápad na zlepšení či nápad bližší spolupráce s Vaší školou? Napište nám! Kontaktovat nás můžete skrze tento formulář či přímo e-mailem na: vzdelavani@vaclavhavel.cz

Kontaktujte nás! Navštivte nás! 

Copyright © 2019, Rok revoluce 1989, Všechna práva vyhrazena |